Warszawa, grudzień 2017

Blockchain & Cryptocurrency Fundamentals

Czym są kryptowaluty? Skąd się wzięły? Skąd bierze się ich wartość i czy ich używanie jest bezpieczne? Czym jest stojąca za nimi technologia Blockchain i dlaczego stanowi rewolucję w świecie IT oraz finansów? - Pomimo rosnącej popularności, kryptowaluty oraz systemy rozproszonych rejestrów pozostają dla wielu wciąż owiane tajemnicą.

Przedmiotem wykładu jest przybliżenie słuchaczom tematyki kryptowalut oraz stojącej za nimi technologii blockchain. Uczestnicy usłyszą historię systemu blockchain oraz pierwszej kryptowaluty - Bitcoina, poznają założenia ekonomiczne i ideologiczne projektu, okoliczności jego realizacji, podstawowe aspekty techniczne, praktyczne przykłady zastosowania tej technologii, główne nadzieje oraz ryzyka z nią związane, a także ramy prawno-podatkowe dotyczące jej funkcjonowania. Przede wszystkim jednak w trakcie wykładu rozwiane zostaną wszelkie mity, które narosły wokół tematyki kryptowalut, a jednocześnie zasygnalizowane zostaną rzeczywiste związane z nią zagrożenia.

W trakcie prezentacji, przy aktywnym uczestnictwie audytorium, zostanie zademonstrowane w praktyce użycie kryptowaluty do celów płatniczych.

Wykład organizowany we współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych.

 

Prelegenci:

Tomasz Korwin-Gajkowski
Programista, aktywny na rynku kryptowalut i technologii Blockchain od 2011 roku. Członek strumienia Blockchain/DLT i Waluty Cyfrowe (projekt Ministerstwa Cyfryzacji). Współzałożyciel meetupów Crypto@Cracow. Uczestnik oraz organizator branżowych konferencji, szkoleń, warsztatów i hackathonów. Na co dzień pracuje dla m.in. Daimler AG (Mercedes) oraz jako niezależny konsultant współpracujący z firmami i startupami z branży DLT/Blockchain.

Tomasz Kurowski
Analityk ds. Nowych Technologii w Sektorze Finansowym w firmie Metrosoft z wieloletnim doświadczeniem w branży bankowości inwestycyjnej (State Street oraz Brown Brothers Harriman). Członek grupy technologicznej P2P.Systems, współorganizator i współtwórca krakowskich spotkań blockchainowych pod szyldem Crypto@Cracow. Uczestnik projektu “Strumień Blockchain/DLT oraz Waluty Cyfrowe” przy Ministerstwie Cyfryzacji. Popularyzator technologii blockchain oraz innych rejestrów rozproszonych w finansach i administracji. Aktywnie zajmuje się promocją zagadnień blockchain zarówno na spotkaniach branżowych, warsztatach, konferencjach jako prelegent, jak i na łamach magazynu rynków kapitałowych FXMAG. Posiadacz certyfikatu Bloomberg Market Concepts nadanego przez Bloomberg L.P. Prywatnie ogromny miłośnik ekonomii (a zwłaszcza tematyki dot. światowych rynków kapitałowych).

Wojciech Kwiatek
Współzałożyciel Crypto@Cracow, uczestnik i organizator wydarzeń branżowych związanych z technologią blockchain. Specjalista w zagadnieniach z zakresu blockchain, programista i konsultant w branży finansów, baz danych oraz crypt/blockchain. Aktywny uczestnik rynku kryptowalut od 2011 r.

Adam Kotucha
Legal consultant, Koordynator Działu Prawnego Herkules S.A. GPW, associate Kancelarii Prawnej Schiffer Sroczyński sp. j., członek Rady Nadzorczej PGMB Budopol S.A., działacz polityczny i społeczny - założyciel Partii Demokracja Bezpośrednia.

Jacek Sieradzki
Analityk Biznesowy IT z szerokim zakresem doświadczeń w pracy przy projektach technologii świata finansów, a w szczególności bankowości inwestycyjnej. Entuzjasta kryptowalut, technologii blokchain i innowacji w dziedzinie FinTech. Współorganizator krakowskich spotkań blockchainowych pod szyldem Crypto@Cracow. Prywatnie fan i adept sportów walki.